Drzwi otwarte w Klubie Senior + w Słopanowie

„Drzwi otwarte w Klubie Senior + w Słopanowie już za nami. Na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrzycku do świetlicy wiejskiej, w której mieści się także siedziba Klubu Senior + przybyli wspaniali goście.
W tym ważnym dla seniorów dniu odwiedzili nas Pani Irena Rakowska- wójt gminy Obrzycko wraz z zastępcą Panem Pawłem Mordalem oraz Panią Anna Perlicjan – skarbnikiem gminy. W spotkaniu udział wzięli również Pan Mariusz Śmigielski – wiceprzewodniczący Rady Gminy Obrzycko oraz Pan Michał Mikołajczak -sołtys sołectwa Słopanowo, jako reprezentanci lokalnej społeczności. Realizacja inicjatywy powstania i utworzenia Klubu Senior + w dużej mierze była możliwa dzięki decyzyjności ww. osób lub bezpośredniej pomocy w procesie organizowania siedziby Klubu.
Podczas spotkania odwiedziła Seniorów także Pani Marta Kubiak Poseł na sejm RP, która w trakcie „roboczej wizyty” wymieniła ciekawe spostrzeżenia z seniorami.
Spotkanie obfitowało jeszcze w inne wydarzenie, które uświetniło nasze spotkanie
tj. występ dzieci z klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej Nr 3 w Szamotułach z opowieścią na podstawie baśni H.C. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, który większość zebranych wprowadził w stan wzruszenia i zadumy nad głównym przesłaniem tej ponadczasowej opowieści dobitnie pokazującej, jak ludzie zainteresowani sobą, albo nawet swoimi najbliższymi, mogą stać się ślepi na potrzeby innych, bardziej potrzebujących pomocy.
Wszystkim dzieciom oraz opiekunom grupy teatralnej Pani Natalii Mikołajczak
i Pani Magdaleny Skwara – jeszcze raz pięknie dziękujemy i bijemy wielkie brawo.
Natomiast w drugiej części spotkania seniorzy wysłuchali prelekcji pt: „ Aktywny Senior” przedstawionej przez p. Anetę Jędrejko – pedagoga i wieloletniego propagatora polityki senioralnej. W ramach prelekcji zostały zaprezentowane metody pobudzania naszego mózgu do aktywności w celu zachowania jak najlepszej kondycji psychofizycznej na długi lata.
Spotkanie upłynęło na ciekawych rozmowach i integracji przy kawie i słodkościach.
Zachęcamy do odwiedzenia nas w siedzibie Klubu Senior + w Słopanowie.

seniorzy wraz z zaproszonymi goścmi seniorzy wraz z zaproszonymi goścmi seniorzy wraz z zaproszonymi goścmi występ dzieci występ dzieci występ dzieci występ dzieci

Skip to content